Öğrencilerimizden Kick Boks’ da Büyük Başarı

Üniversitemiz öğrencilerinden Abdulkadir ASLAN ile Kemal DEMİR Türkiye Üniversiteler Federasyonu ile Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Kick Boks Şampiyonasından başarıyla döndü.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT 83 üniversiteden 800 sporcunun katıldığı Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonasında üç sporcuyla temsil edilen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin iki madalya ile turnuvayı tamamladığını belirterek elde edilen sonuçlar için yarışmalarda mücadele eden öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerinin, yarıştıkları tüm spor dallarında Üniversitemizi başarıyla temsil edeceklerine inandığını söyleyen Prof. Dr. KARABULUT, Kick Boks Şampiyonasından dereceyle dönen sporculara yeni turnuvalarda başarılar diledi.

Antalya Kervansaray Lara’da 28 Şubat ile 5 Mart tarihleri arasında düzenlenen Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonasına 83 üniversiteden 800 sporcu katıldı. 5 gün süren turnuvaya Hüseyin OFLAZ yönetiminde hazırlanan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerinden Abdulkadir ASLAN ile Kemal DEMİR başarılı bir turnuva çıkardı.

57 kiloda birbirinden zorlu sporcularla mücadele eden Abdulkadir ASLAN Erkekler Low Kick kategorisinde üçüncü oldu. Aynı turnuvada Full Contact kategorisi 60 kiloda mücadele eden Kemal DEMİR ise 3’üncülüğü elde etti.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI