“Damla Projesi” Gönüllülerinden Üniversitemize Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Türkiye genelinde yürütülen  “Damla Projesi” çerçevesinde ilimizde misafir olan üniversiteli gençler, üniversitemizi ziyaret etti.

Damla Projesi koordinatörü Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin AYVAZOĞLU, Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan ALP ile farklı üniversitelerde eğitim gören yerli ve yabancı uyruklu öğrenciler, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Faruk KAYA’yı ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Ayrıca projeye katılan öğrenciler Ağrı ili ve Üniversitemiz hakkındaki izlenimlerini anlatarak, gördükleri ilgi alaka ve misafirperverlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.  Damla Projesi gönüllüleriyle bir araya gelen Prof. Dr. KAYA, gençleri üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversitemiz hakkında kendilerine bilgi verdi.

Prof. Dr. KAYA, Damla gönüllüleriyle yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Öncelikle gerçekleştirdiğiniz bu proje çerçevesinde toplum olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelip ülkemizin en doğusunda yer alan Ağrı’ya konuk olmanız çok anlamlıdır. Bu nedenle projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.  Bu proje sayesinde önyargılardan uzaklaşıp, ülkemizin her köşesini aziz vatanımızın bir parçası olarak bilip buradaki insanlarla kaynaşmak ve onlarla bir araya gelerek paylaşımlarda bulunmanız son derece önemlidir. Sizler bu proje kapsamında Ağrı’ya gelerek ülkemizin doğusuyla batısıyla aynı inanç ve değerleri paylaştığını ve bu ortak paydaşlar etrafında kenetlendiğini bizatihi görme fırsatı buldunuz.

Sizlerin bundan sonra gittiğiniz yerlerde Ağrı ilinin ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin birer gönüllü elçisi olacağınıza olan inancım tamdır.  “Damla Projesi” vesilesiyle Rektörümüz ve üniversitemiz adına sizleri ve proje yürütücülerinizi tekrar tebrik eder bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim.

Üniversitemiz Konukevinde ağırlanan Damla Projesi gönüllüleri, misafirperverliği için Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT adına Rektör Vekilimize plaket ve çiçek takdim ettiler.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı