Rektörümüz Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarımızda incelemelerde bulunarak Laboratuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Harun GÜNEY ve uzman personel ile toplantı yaptı.

Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarımızdaki tüm cihazları uzman personeller eşliğinde inceleyen Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Laboratuvar bünyesinde yapılan bilimsel araştırmalar, deneyler ve analizler hakkında bilgi aldı. Teknolojik altyapısıyla laboratuvarlarımızın daha iyi noktalara getirileceğini kaydeden Prof. Dr. KARABULUT, Laboratuvarımızın ülkemizde ve dünyada yaşanan bilimsel gelişmelere katkı sağlamayı öncelikli hedef haline getirmesi gerektiğini söyledi.  

Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarımızın hayata geçireceği bilimsel çalışmalar ve projelerle Ağrı’ya ve ülkemize önemli hizmetler yapacağına inandığını söyleyen Rektörümüz, Laboratuvarımızın organik tarım, seracılık, hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, yem bitkileri üretimi ile ilgili modern tarım uygulamalarında yöreyle özdeşleşebilecek yüksek verimli üretim materyallerinin geliştirilmesinde önemli bir üs olacağını ifade etti.
 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI