Rektörümüzden Filistin’deki Şehitler İçin Başsağlığı Mesajı


Kudüs Meselesi Onur Meselemizdir

Gazze'de dün 59 Filistinliyi şehit eden İsrail yönetiminin Ortadoğu'da uyguladığı zulüm insanlığa karşı işlenen bir suçtur. "Dünya barışını, bölge barışını koruyacağım, arabuluculuk yapacağım" diyen ABD'nin bu katliamda payının olması da ayrı bir olaydır ve asla kabul edilemez.
 
Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Kudüs bizim ruhumuzdur, kalbimizdir. İfrat ve tefrit medeniyetlerinin geçiş toprağı değildir. Onun zulüm altında çiğnenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bugün de, belki, yeni bir fitne kaynağından türeyen, kargaşa ve kaosa sürüklenme ihtimali olan sarsıntılı, çalkantılı, emperyalist görünümlü, insanî değer hudutlarını aşan hain eylemler, davranış ve sözler, kolayca boy vermenin zeminini bulmuştur.
 
Küresel emperyalizmin ülkemize karşı bilinçli saldırıları, ABD'nin Türkiye'de siyasi ve ekonomik kriz çıkarmak için yaptığı bilinçli hamlelere rağmen Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim.
 
Fakat Kudüs’ün haykırışı ve Mescidi Aksa’nın bekçileri olan Filistinlilerin mücadelesi en şanlı direniş destanı olarak gök kubbede kıyamete kadar yankılanacaktır.
 
Mazlum Filistin halkının şehitlerine şahitlik ederiz ki Kudüs meselesi onur meselemizdir. Bu vesile ile şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralı Filistinli kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Makamları alî olsun.
 

                                                Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT                                             
   Rektör