Rektörümüzden Tebriz Üniversitesine Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT Tebriz Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. M.R. Pour MOHAMMADİ ile görüştü.

15-16 Kasım tarihleri arasında İran’ın Erdebil kentindeki Merkezi Asya Üniversiteler Birliği (MAUB) 1. Genel Kurul Toplantısı için İran’da bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, İİBF Dekanımız Prof. Dr. Kerem KARABULUT ile birlikte iki günlük programları çerçevesinde İran’ın en önemli ilk üç üniversitesi arasında yer alan Tebriz Üniversitesini ziyaret etti. Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.R. Pour MOHAMMADİ ile görüşen Rektörümüz görüşmenin çok olumlu geçtiğini ve iki üniversite arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda fikir alış-verişinde bulunduklarını ifade etti.
 
Aynı Coğrafyayı paylaşan ve kadim bağları bulunan iki ülkenin üniversiteleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Rektörümüz, bu bağlamda İran ile sınırı olan Ağrı’da bulunan bir üniversite olarak; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Tebriz Üniversitesi arasında kurulacak bağların çok olumlu yansımaları olacağını ve uygun bir zeminde doğru planlamalarla bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik anlamda bölge için önemli kazanımlar elde edilebileceğini söyledi.

Rektörümüz son olarak gösterdikleri misafirperverlik için Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.R. Pour MOHAMMADİ’ye teşekkür etti.

Basın ve Halka İlişkiler Danışmanlığı