Üniversitemiz 1071 Malazgirt Zaferi Kutlamalarına Katıldı


Üniversitemiz, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 947’inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımlarıyla gerçekleşen Muş’un Malazgirt ilçesindeki etkinliğe katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde geleneksel hale getirilen ve ilk kez geniş katılımla geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan büyük zafer, bir haftadır Ahlat ve Malazgirt’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyordu. Büyük komutan Sultan Alparslan ve Malazgirt Meydan Muharebesi Şehitlerinin anıldığı etkinliklerinin son gününde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Ahlat ve Malazgirt’i ziyaret ederek kutlamalara katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abduhalik KARABULUT yaptığı açıklamada; “Malazgirt'te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, İstiklal Mücadelemizde de bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmaktadır.” dedi.

Üniversitemiz de Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un liderliğinde çok sayıda akademik ve idari personel ile kutlamalardaki yerini aldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı