Yüksek Öğretim Genel Kurulundan Üniversitemizde Tıp Fakültesi Kurulması ile İlgili Karar Çıktı


Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Ağrı’ya ve Üniversitemize verdiği Tıp Fakültesi müjdesi, Yüksek Öğretim Genel Kurulu’ndan alınan kararla yeni bir boyut kazanmıştır.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT yaptığı açıklamada; göreve geldikleri ilk günden itibaren Ağrı ilinin en önemli sorunlarından biri olan sağlık sorununu çözmek adına üniversitemizin hedef ve planlamaları arasında Tıp Fakültesinin öncelikli olarak yer aldığını ifade etti. Bu minvalde yapılan çalışmalar netice vermiş ve kuruluş aşamasının en önemli basamaklarından biri Yükseköğretim Genel Kurulunun 11.01.2018 tarihli kararıyla aşılmıştır.

Rektörümüz, “Bu güne kadar gelinen noktada, yapılan çalışmaların ve sarf edilen emeklerin meyvesini almış olmanın mutluluğu içindeyiz.” dedi. Yüksek Öğretim Genel Kurulu’ndan çıkan kararla artık yeni bir sürecin başladığını söyleyen Rektörümüz, “ asıl işimiz şimdi başlıyor, belirleyeceğimiz takvim içerisinde çalışmalarımızı tamamlayıp, mümkün olan en kısa sürede Tıp Fakültemizde eğitim-öğretim faaliyetlerini başlatıp hizmete sunacağız.” dedi. 

Ağrı ve üniversitemiz için hayati önemde gördüğümüz tıp fakültesi projesinin gerçekleştirilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta SARAÇ ve Yükseköğretim Genel Kurulu Üyeleri olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum dedi

BASIN ve HALKLAİLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI