Üniversitemizde Kütüphane Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Kütüphane Haftası” münasebetiyle etkinlikler düzenlendi. Kültür ve Kongre Merkezinde yer alan kütüphanemizde düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT; “bizler içinde bulunduğumuz çağın gereği olarak bilgi toplumunda yaşıyoruz. Bir söz vardır, ‘eğer ben size bir elma verirsem ve siz de bana bir alma verirseniz, her birimizin de birer elması olur ama siz bana bir bilgi verirseniz ve bende size bir bilgi verirsem ikimizin de iki tane bilgisi olur’ dedi. Bu bilgi toplumunun sağlanabilmesi için birbirimizi dinlemenin önemli olduğunu ve ilerlemenin okuyan bir toplum olmaktan geçtiğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT,  ‘mutlaka okumalıyız, okumalıyız, okumalıyız” sözleriyle konuşmasını bitirdi.    

Programda Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zübeyir SALTUKLU “Kitap, okuma sevgisi ve kütüphaneler” konulu bir konuşma yaptı. Program, öğrencilerimizin müzik eşliğinde seslendirdiği şiirler ve türküler ile devam etti. Etkinliğin ikinci bölümünde özel hazırlanan ebru teknelerinde misafirler ebru yapma imkânı buldu.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Yaşar BAYAR tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a günün anısına kitap takdim edildi.
Etkinlikler kapsamında, yıl içerisinde kütüphanemizden en çok yararlanan ve en çok kitap okuyan akademisyen Doç. Dr. Zübeyir SALTUKLU’ya, idari personel Cesim GÜLÇİN’e, memur Tuncay SÜRÜCÜ’ye, öğrenci Nazan ORHAN’a, güvenlik personeli Murat CUR’a, yardımcı hizmetli Ayşe ÇABUK’a kitaplar hediye edildi.
 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI