AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ
PROF. DR. SAYIN ABDULHALİK KARABULUT’UN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 96. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE 
YAYINLAMIŞ OLDUKLARI 
KUTLAMA MESAJI
 
 
 
30 Ağustos, bağımsızlık inancımızı, hür ve müstakil yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz Büyük Zafer’in yıl dönümüdür. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.
 
96 yıl önce bugün ecdadımız, uğrunda büyük bedeller ödeyerek, bizlere şanlı bir zafer armağan etmiştir. Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır.
 
Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuş, kurduğumuz devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır. Bu gün için bize düşen ise, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi medeniyet yarışında en üst sıralara taşımak, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutarak, yüceltmeye devam etmektir. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak en önemli hedefimiz olmalıdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                                                               Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT
                                                                                                                                    Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
                                                                                                                                                       Rektörü