AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ
PROF. DR. SAYIN ABDULHALİK KARABULUT’UN
"15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ"
DOLAYISIYLA YAYINLAMIŞ OLDUKLARI  MESAJ 

 
 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, tarihinin en vahim hadiselerinden birini yaşamış, kanlı ve başarısız bir darbe girişimine tanıklık etmiştir.

15 Temmuz akşamı TSK içindeki FETÖ terör örgütüne bağlı bir cunta ve etkileri altına aldıkları unsurlar bir kalkışma başlatmışlardır. Bu hain yapı; esas itibarıyla milletimize, milli iradeye, aynı zamanda Başkomutan olan seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Cumhuriyeti’nin meşru hükûmetine ve vatansever güvenlik güçlerimize karşı darbe girişiminde bulunmuştur.

15 Temmuz, planlandığı gibi hain bir darbenin gerçekleştiği gün olmamış, bilakis şanlı bir halk direnişi ile Demokrasi Bayramı sıfatını hak eden bir gün olarak tarihimize geçmiştir.

 Bu darbe teşebbüsüne karşı sivil irade tarafından gösterilen direnç, açık toplum, çoğulculuk ve müsamaha gibi değerlerden oluşan demokrasi kültürünün önemini ortaya koymuştur.

Bu vesile ile ülkemizi bu büyük badireden koruyan yüce Rabbimize şükrediyor, geleceğe çok daha emin adımlarla yürümemizi sağlayan aziz milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 Bizlere onurlu bir gelecek bırakmak için en değerli varlıklarını feda eden Şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.

Gazilerimize acil şifa, sağlık ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

Biz bir oldukça, biz beraber oldukça, biz diri oldukça hiçbir güç bizi yıkamaz ve yıkamayacaktır.

Saygılarımı sunuyorum.

 
  
 
                                                                                                                     Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT                                                                                                                       AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ