AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ
PROF. DR. SAYIN ABDULHALİK KARABULUT’UN
GÖREVE BAŞLAMA VE TEŞEKKÜR MESAJI
 

Üniversitemizin Çok Kıymetli Akademik ve İdari Personelleri,
Saygıdeğer Ağrılılar,
Sevgili Öğrencilerimiz,
Değerli Dostlar,
 
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu uyarınca, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yüksek tensipleri ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü olarak atanmış bulunmaktayım.
 
Bana bu şerefli ve önemli görevi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve şahsımı Cumhurbaşkanlığı makamına sunan Yüksek Öğretim Kurulumuza en içten şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle rektör olarak atanmış olmaktan duyduğum gururu ve onuru ifade ederken yüklendiğim görevin sorumluluğunun bilincinde olduğumu da bilmenizi isterim.
 
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin bölgemizin en prestijli üniversiteleri listelerinde üst sıralara çıkması; öğretim üyelerimizin bilimsel araştırma ve girişimci projelerinin daha fazla desteklenmesi; topluma sunduğumuz hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesi; proje aşamasında veya devam etmekte olan inşaat, restorasyon, yenileme ve diğer tüm altyapı çalışmalarının tamamlanması; akademik ve idari personelimizin çağdaş ortamlarda çalışmalarını yürütmesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için gerekli tüm çalışmaları birlikte yapacağız.
 
Üniversitemizin akademik ve bilimsel alanlardaki başarılarını artırmaya devam etmek için çalışırken; millî ve manevî hassasiyetleri olan,  katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü yaşam geleneğine sahip çıkmak ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin değerlerini geleceğe taşımak için var gücümle gayret göstermek rektörlüğüm süresince temel önceliğim olacaktır.
 
Üniversitemizin her mensubunun, benimle aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanıyla bu güzel vatana ve aziz milletimize daha iyi hizmet vermek için, ekip ruhu içerisinde çalışmaya devam edeceğine, yürekten inanıyorum.
 
Bana tevcih edilen bu şerefli ve önemli görevi, birlik, beraberlik içerisinde,  ülkemizin bütünlüğünü koruma ortak paydasında buluşan adil, tarafsız, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla; barış ve huzur temelinde; eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme kalitesini yükseltmek için sizlerin değerli katkılarıyla başaracağıma olan inancım tamdır.
 
Mensubu olmaktan gurur duyulacak bir üniversite için hep birlikte çalışmaya başlıyoruz. Rabbimden bizlere, sizlerle birlikte üniversitemize, Ağrı ilimize ve ülkemize hayırla anılacak güzel hizmetler nasip etmesini diliyorum.
 
İlimiz ve ülkemiz için çok değerli ve önemli olan bu kurumu içinden geçtiğimiz dönemde koruyarak geliştirerek geleceğe taşımak ancak sizlerin desteğiyle mümkün olabilecektir. Bu yolda sizlerden gelecek her türlü katkının önünü açmak ve fırsatlar oluşturmak için çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Şahsıma ve yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarıma göstereceğinizi ümit ettiğim anlayış, güven ve destek için şimdiden teşekkür eder, bu yeni dönemin üniversitemiz için hayırlı uğurlu olmasını dilerim.
 
Üniversitemiz için çok güzel bir gelecek umuduyla en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
 
 
 
                                                                                                                     PROF. DR. Abdulhalik KARABULUT                                                                                                                       AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ