Öğrencilerimizden Atletizmde Önemli Başarı

Üniversitemiz Bayan ve Erkek Kros Takımı, Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, hem erkek hem de bayan kategorilerinde Türkiye 2’ncisi olan atletizm takımı sporcularımızı tebrik etti. Ağrı’nın her zaman önemli atletler yetiştirdiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT,   atletizmde geçmişte olduğu gibi yeni yarışmalarda da büyük başarıların geleceğine inandığını söyledi.   

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Kros Şampiyonası 25 Mart 2017 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapıldı. Şampiyonaya, 21 üniversiteden 127’si bayan toplam 277 sporcu katıldı. Kuşadası Adagöl Kros parkurunda gerçekleştirilen yarışmada, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinden kızlarda ve erkeklerde 6’şar sporcu yer aldı.

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Yaşar ÇORUH yönetimde ve Yrd. Doç. Dr. Metin BAYRAM antrenörlüğünde şampiyonaya katılan sporcular, erkek ve bayan kategorilerinde takım halinde Türkiye 2’ncisi oldu.  Müsabakalarda bayanlar 5 bin kilometrede ferdi koşuda Yayla KILIÇ üçüncü olurken,   Erkeklerde ise 10.000 metre ferdi koşularda Ramazan KARAGÖZ dördüncü sırada yer aldı.  
 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI