Eleşkirtli Çiftçiler için Sertifika Töreni Düzenlendi

Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulumuzda  “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimi” verilen çiftçiler için Ödül ve Sertifika Töreni düzenlendi.
 
Zeliha Oruç Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitiminin” Ödül ve Sertifika Törenine Ağrı Vali Yardımcısı Ejder DEMİR, Eleşkirt Cumhuriyet Savcısı Hasan KURGAN, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin SARI, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel ÜNAL, S.S Ağrı Pancar Ekiciler Kooperatifi Mahir AKGÜN, DAP İdaresi Tarım Koordinatörlüğü adına Gül YILDIZ, DAP İdaresi İzleme ve Değerlendirme Birim Koordinatörü Ömer Faruk KARYAĞDI, Eleşkirtli çiftçiler, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.
 
Törenin açılışında konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel ÜNAL, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulumuzun Ağrı’da tarım ve hayvancılığın daha verimli hale gelebilmesi için çiftçi eğitimlerine büyük önem verdiğini vurgulayarak Eleşkirt’teki tüm kurumlardan da destek alındığını ifade etti. Verilen eğitimlerin kurumlar arası iş birliğiyle ortaya çıktığını dile getiren Prof. Dr. Yücel ÜNAL: “ Eleşkirt Kaymakamlığının, Eleşkirt Belediyesinin, İl Özel İdaresi ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DAP) çok önemli desteklerini gördük.  DAP’ın bize olan desteği 1 Milyon TL’ye ulaştı. Bizden desteklerini esirgemeyen kurum ve yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi.
 
Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selvinaz YAKAN yaptığı konuşmada: “ DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 2016 Yılı Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında finanse edilen eğitimlerin ilkini “Sığırlarda Yetiştirme Hastalıkları Eğitimini” tamamlamış bulunmaktayız. Bu eğitimde 70 çiftçimize eğitim verdik. Eğitimlerimiz 2017 yılında devam edecektir. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak çiftçilerimize verilen bu eğitimlerin çiftçilerimiz için faydalı olacağı kanaatindeyiz” dedi.
 
Programda, Eleşkirt 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü Öğrencileri tiyatro gösterisi sundu. Son olarak, eğitimi başarıyla tamamlayan çiftçilere sertifikalarının verilmesi ve eğitimlere destek olan kurum ve yöneticilerine teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.
 

   
 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI