Üniversitemizde ‘Koruyucu Flor Vernik Ve Diş Sağlığı’ Konferansı Düzenlendi

Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü tarafından ‘Koruyucu Flor Vernik ve Diş Sağlığı’ konulu konferans düzenlendi.
Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konferansa konuşmacı olan Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksey DÜLGERGİL, Koruyucu Flor Vernik ve Diş Sağlığı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
Prof. Dr. DÜLGERGİL, şöyle konuştu; “Eğitim vereceğimiz hemşirelik 1 ve 3. Sınıf öğrencileri,  çok ciddi bir sorumluluk alacaklar. Kuruluşlar için önemli bir etken olmakla birlikte bir döngü oluşturacağız. Yani hemşirelik okulunda pratik olarak önce eğit, önümüzdeki yıl itibariyle onlar zaten kendilerini bir şekilde eğitirler. Buradan seçeceğimiz 2-3 kişi, ağustos ayında yapılacak olan yaz okuluna davet edilecekler.”
Standart eğitim modülü hakkında ayrıntılı bilgiler veren Prof. Dr. DÜLGEGİL, “Diş verniği vaktinde sürülürse 4 yaşına gelen bir çocuğun süt dişleri dökülmez. Ayrıca Koruyucu Flor Verniğin tek bir uygulaması ile çocukluk çağı çürüklerinin tedavisi mümkündür” dedi.
Prof. Dr. DÜLGERGİL’in öncülüğünde, seçilen 18 kişi ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anaokulunda öğrencilere Koruyucu Flor Vernik ve Diş Sağlığı uygulaması yapılacak.
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU