Üniversitemizde Madde Bağımlılığının Zararları Anlatıldı

Üniversitemizde psikologlar Emine Bahar AYGÜN ile Mehmet Sıddık ANDİÇ, “Madde bağımlılığı” üzerine bir konferansı verdi.

Nezahat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleşen “Madde bağımlılığı” konferansına akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gamze YILMAZ, öğrencilerin gerçekleştirilen programlarla alanında uzman isimlerden tecrübelerini dinleme fırsatı bulduklarını söyledi. Sağlık Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Zübeyde YILDIRIM, madde bağımlısı olan gençleri kazanmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Konferansta Ağrı Devlet Hastanesi’nde görevli psikologlar Emine Bahar AYGÜN ile Mehmet Sıddık ANDİÇ, madde bağımlılığı süreci, bağımlılığın işaretleri ve tedavi aşamaları hakkında hastalarından örnekler vererek öğrencileri bilgilendirdi.

Hemşirelik bölümü 4. sınıf öğrencilerinin düzenledikleri tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi ile devam eden program, Öğr. Gör. YILDIRIM ve psikologlar AYGÜN ile ANDİÇ’e teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI