0472 –215 98 63 coronavirus@agri.edu.tr

Coronavirus (COVID-19)

Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizden Evde Kalın Mesajı

Üniversitemizde öğrenim gören farklı ülkelerden yabancı uyruklu öğrenciler, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) Pandemi sürecinde izolasyon ve sosyal temasın önemine dikkat çekmek için kendi dillerinde “Evde kalın” mesajı verdi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geçtiğimiz 16 Mart’ta ara verilen eğitime, 23 Mart’tan itibaren Uzaktan Eğitim sistemi ile kaldığı yerden devam edilmeye başlandı. Ülkemizde de etkisini gösteren Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ hocamız ve Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT tarafından yapılan uyarılarla öğrencilerimiz, evde kalmaya ve sosyal teması azaltmaya teşvik edildi.
Ülkemizin virüsle mücadelede gösterdiği kararlı tutum ve başarıdan etkilenen üniversitemizde farklı bölüm ve programlarda öğrenim gören Türkmenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Burundi, Çin, Endonezya, Gürcistan, İran, Kırgızistan, Malezya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Somali, Almanya, Suriye ve Tacikistanlı öğrenciler, cep telefonları ile çektikleri videolarda sağlıklı yaşam için evde kalmanın önemini kendi dillerinde anlattı.
Öğrenciler, Dünyayı etkisi altına alan Pandemi süresince, gerekmedikçe evden çıkmayarak izolasyonun ve sosyal temasın korunmasına dikkat edilmesi durumunda COVID-19’a karşı başarılı olunabileceğini, bu süreçte dersleri uzaktan eğitimle takip etmenin herkesin yararına olacağını söyleyerek “Evde kalalım sağlıkla eğitim alalım” sloganı ile mesajlarını verdi.


Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı
Haberin Fotoğafları