0472 215 40 22 sbf@agri.edu.tr

Spor Bilimleri Fakültesi

Engelliler Haftası kapsamında Engelliler Haftası Şenlikleri düzenlendi.

Fakültemiz ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire (SKS) Başkanlığı iş birliği ile 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Engelliler Haftası Şenlikleri düzenlendi.

15 Temmuz Şehitleri Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen şenliklere Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mucip GENİŞEL, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gökhan BAYRAKTAR, Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Gıyas KESKİN, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Üniversite olarak dezavantajlı öğrencilere her zaman destek olduklarını belirterek, “Onların dezavantajlı durumlarını avantaja dönüştürmeyi hedefleyen çalışmalar sonucu yürümekte zorluk çekenlerin yürümeye, konuşmakta güçlük yaşayanların konuşmaya başlamaları, antrenör hocalarının destekleri ile birçok öğrencinin katıldıkları spor müsabakalarında Türkiye dereceleri elde etmeleri bizleri memnun etmektedir. Bunun yanı sıra Üniversitemiz bünyesindeki Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışan kardeşlerimizin hem sosyal hayata katılma imkânı bulabilmesi hem de ekonomik özgürlüğünü kazanabilmesi ortaya konulan gayretlerin amacına ulaştığını göstermektedir” diye konuştu.

Dezavantajlı durumda bulunan insanların zaman zaman bazı engellerle karşılaşabildiklerini kaydeden Prof. Dr. KARABULUT, dezavantajlı grupta olmayıp da düşünce yapısındaki engelleri aşamayan insanların gerçek engelliler olduğunu söyledi.

Bu konuda toplum olarak bilinçli bir şekilde hareket etmenin daha iyi olacağına inandığını kaydeden Prof. Dr. KARABULUT, bunun için dezavantajlı kişilere destek olma davranışının bir haftayla sınırlı olmayıp tüm yıla yayılması gerektiğini belirtti.

Tüm dezavantajlı bireylerin Engelliler Haftasını kutlayan Prof. Dr. KARABULUT, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. BAYRAKTAR’a, Doç. Dr. KARATAŞ’a ve SKS Daire Başkanı Mehmet Fatih KARAOĞLAN’a dezavantajlı öğrencilere özverili bir şekilde vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.  

Şenlikler, öğrencilerin gösteri sunumu ve Prof. Dr. KARABULUT’un öğrencilere hediye takdim etmesi ile sona erdi.

Haberin Fotoğafları