0472 216 20 35 Faks: 0472 215 42 29/6101 iif@agri.edu.tr

İslami İlimler Fakültesi

Fakültemiz Öğrencileri 2. Türkiye Üniversiteler Arası Arapça Münazara Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu


Fakültemiz öğrencilerinden Muhammedullah Okboev, Mahmud Kasım, Darlis Satria Nasution ve Tuba Oruç’un yer aldığı, Doç. Dr. Mücahit Elhut koordinatörlüğündeki münazara takımı, katıldığı II. Türkiye Üniversiteler Arası Arapça Münazara Yarışması finalinde birinci oldu. Öğrencilerimiz, Mayıs 2024’te Katar’da düzenlenecek Arapça Münazara Yarışmasında ülkemizi temsil edecektir.

Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi (FSMVÜ), Arap Dili Çalışmaları ve Münazara Merkezi ile Katar Vakfı ve Katar Münazara Merkezi tarafından 23-26 Aralık 2023 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Arapça Münazara Yarışması’na otuz takım katıldı. FSMVÜ Haliç kampüsünde düzenlenen finalde yapılan münazaralarda Boğaziçi Üniversitesi takımı ile yarışan ve Muhammedullah OKBOEV, Mahmud KASIM, Darlis Satria NASUTIONI ve Tuba ORUÇ’tan oluşan Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi münazara takımı, Türkiye birincisi oldu. Yarışmada, Boğaziçi Üniversitesi ikinci olurken, Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı. Öte yandan Arapça konuşma yarışmasında ise öğrencimiz Mahmud KASIM, Türkiye ikincisi oldu. Final münazarasının ardından ilk üçe giren öğrencilere ödül ve madalyaları takdim edildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, yarışmada münazara takımında yer alan ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan yüzde 100 Arapça Bölümü’nden üç, İslami İlimler Bölümü’nden bir olmak üzere toplam 4 öğrenciyi ve ekibi yarışmaya hazırlayan hocalarını tebrik ederek, Mayıs ayında Katar’da düzenlenecek Arapça Münazara Yarışmasında başarılar dilediğini söyledi.


Haberin Fotoğafları