0472 216 20 35 Faks: 0472 215 42 29/6101 iif@agri.edu.tr

İslami İlimler Fakültesi

2023’ü Uğurlarken Fakültemizden Haberler

Fakültemiz için 2023 yılı düzenli eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra ulusal/uluslararası bilimsel ve kültürel etkinlikleriyle de dolu bir yıl oldu. 2023 Yılı boyunca toplam 13 bilimsel ve kültürel etkinlik gerçekleştirildi.

Bu etkinliklerin başında Cihannüma Ağrı İl Temsilciliği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz VII. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumumuz gelmektedir. Bu temel etkinliğimizin yanı sıra değişik gün ve tarihlerde gerçekleştirilen konferans, seminer, panel ve söyleşilerle gerek fakültemizden gerekse şehir dışından pek çok akademisyen ve araştırmacı yazarın katılımıyla çok sayıda bilimsel ve kültürel toplantılar gerçekleştirildi.

Fakültemizin 2017 yılında çıkmaya başlayan "Ağrı İslami İlimler Dergisi" isimli bilimsel akademik dergisi de özverili gayretlerle kesintisiz çıkmaya devam etmektedir.

Üniversite ve özellikle fakülte öğrencilerimizin yoğun ve etkin katılımıyla sergi ve kitap tahlili programları faaliyetlerimiz arasında yoğun bir yer tuttu.

Bu vesileyle fakültemiz koordinasyonuyla gerçekleştirilen etkinliklerimize katkı sunan değerli konuklarımıza, üniversitemiz ve özellikle fakültemiz öğrencilerine teşekkür ederiz. Bilimsel ve kültürel etkinliklerimize katkılarından dolayı yine değerli akademik personelimize bilhassa teşekkür eder, gelecek yıl da benzer çalışmalarının aynı heyecanla devam etmesini dileriz.

2023 Yılı Ulusal - Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Etkinliklere aşağıdaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.

Etkinlikler: https://www.agri.edu.tr/detail.aspx?id=1528&bid=260&tid=8

Fakülte Dergimiz: https://dergipark.org.tr/tr/pub/agiid

Sempozyum Sayfamız: https://ahmedihani.agri.edu.tr/ 

İslami İlimler Fakültesi
Dekanlık

Haberin Fotoğafları