0472 216 20 35 Faks: 0472 215 42 29/6101 iif@agri.edu.tr

İslami İlimler Fakültesi

Medine Müdafii Fahrettin Paşa İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin Fakültemizi Ziyaretleri


Ağrı Doğubayazıt ilçemizde bulunan Medine Müdafii Fahrettin Paşa İmam Hatip Lisesinin öğrencileri Müdür Cemal Ersu ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni Barış Özkaya eşliğinde Fakültemizi ziyaret ettiler.

Fakültemizde Normal ilahiyat müfredatını sürdüren programın derslerine girdikleri gibi, %100 Arapça Bölümü derslerine de katılan öğrencilere Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Salih GECİT ve Ağrı ÖNDER Başkanı Turgut ÖZGÜMÜŞ tarafından kitaplar hediye edildi.

Üniversite ve Fakültemiz bölümlerini gezen öğrencilere Prof. Dr. Mehmet Salih GECİT "Ben de sizin gibi Ağrı Dağının eteklerinde doğdum, eğitim öğretim hayatımı zorluklar içinde sürdürdüm. Büyük gayret ve emekler neticesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimimi yapıp, gördüğünüz gibi kendi memleketimde kurulan bir üniversitede dekan oldum. Sizler de ufkunuzu açık hale getirin, zorluklar karşı mücadele edin ve bizlerin sizlere emanet edeceğimiz bu unvan ve makamlara gelin, ilinize, bölgenize ve memleketinize hizmet edin. Bu bağlamda önümüzdeki tercihte sizleri fakültemize bekliyoruz" dedi.

Medine Müdafii Fahrettin Paşa İmam Hatip Lisesi Müdürü Cemal Ersu da "Böyle bir ziyaretin öğrencilerimiz üzerinde olumlu etkileri olacaktır. Ağrı'daki üniversitemiz ilçelerdeki eğitim kurumlarımıza önemli ufuklar açacaktır. Özellikle İslami İlimler Fakültesi ile İmam Hatip Liseleri arasındaki ziyaretler, ortak programlar, iş birlikleri ilimiz ve ilçelerinin eğitim-öğretim kalitesini arttıracaktır. Fakülte hocalarımızı da en yakın zamanda okulumuza davet ediyor, panel ve konferans vermelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Ahmed-i Hani Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdulalim Adıgüzel hocamız da üniversite ve fakültemizi tanıtan bir konuşma yaparak öğrencileri üniversitemizi tercih etmeleri konusunda teşvik edici konuşma yaptı.

Fakültemizden ayrılan öğrenciler Ağrı İmam Hatip Lisesini ziyaret ettikten sonra, ÖNDER'in sanat galerisini gezerek Doğubayazıt'a gittiler.


Haberin Fotoğafları