0472 215 98 63 kalite@agri.edu.tr

Kalite Koordinatörlüğü

Üniversitemizde İlk Öğrenci Çalıştayı Gerçekleşti

Üniversitemizde "Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemi ve Öğrenci Katılımı" semineri ve "İç Kalite Güvencesi Sisteminde Kalite Öğrenci Toplulukları: Rol ve Katkılar” çalıştayı yapıldı.

Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonu’nda, Kalite Koordinatörlüğü ve Kalite Kulübünün işbirliğiyle düzenlenen Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gonca ULUDAĞ, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena ÇATAL’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcımız ve Kalite Temsilcimiz Prof. Dr. Faruk KAYA, Rektör Yardımcımız Önder ŞİMŞEK, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

"Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemi ve Öğrenci Katılımı" seminerinde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, 2017’den itibaren üniversite genelinde oluşturulan birimler aracılığıyla Kalite Kordinatörlüğü’nün aktif bir şekilde görev yürüttüğünü, bu süreçte Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun (YÖKAK) yönlendirme ve desteğini hissettiklerini söyledi. 

Kalite Koordinatör Yardımcısı ve Kalite Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Candan KOÇAK’ın moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde, Dr. Öğr. Üyesi Gonca ULUDAĞ, “Kalite sadece eğitimle değil hayatımızın her alanıyla ilişkili olan bir kavramdır. Kaliteli bir eğitim ve öğretim kurumu olmak isteyen her üniversite eğitim ve öğretim kalitesini nasıl artırabileceğini araştırmalıdır. Üniversitelerin eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme ve toplumsal katkı süreçlerinde kaliteli çıktılar almak istiyorlarsa her bir paydaşının birer kalite elçisi olması elzem” diye konuştu.

YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkan Yardımcısı Sena ÇATAL, “Üniversite kalite güvence sisteminin gelişmesinde önemli role sahip olan öğrencilerin her birinin birer kalite elçisi mahiyetinde olma bilinci içerisinde hareket etmesi gerekmektedir. Bu sayede “Daha Görünür Bir Türkiye’ye Sahip Olma” hedefine ulaşmamız daha kolay hale gelecektir” dedi.

Seminer, teşekkür belgesi takdimi ve soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Üniversitemiz kulüp üyelerinden oluşturulan kırk öğrencimiz ile gerçekleştirilen "İç Kalite Güvencesi Sisteminde Kalite Öğrenci Toplulukları: Rol ve Katkılar” çalıştayı ise renkli görüntülere sahne oldu. Dr. Öğr. Üyesi Candan KOÇAK, Dr. Öğr. Üyesi Gonca ULUDAĞ ve Sena ÇATAL’ın liderliğinde öğrencilerimiz üniversitemiz Kalite Güvencesi Sistemine nasıl dahil olabileceklerini, iyileştirmelerle ilgili çözüm önerilerini poster hazırlayarak ve sonrasında sunum yaparak görüşlerini paylaştılar.

Kalite Koordinatörlüğü- 10.05.2022