0472 215 98 63 kalite@agri.edu.tr

Kalite Koordinatörlüğü

Üniversitemizde Kalite Güvence Sistemi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Fakülte Dekanları, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu Müdürleri ve Kalite Koordinatörlüğü Birim Temsilcileri katıldı.

Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Candan KOÇAK, YÖKAK tarafından yayınlanan KİDR 3.1 kılavuzunu anlattı. Öz değerlendirme raporunun hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken noktaları vurguladı. Kalite Koordinatörü Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bekir GEREKAN, Kalite Güvencesi Sisteminin ne olduğunun detaylı bir sunumunu yaptı. Akran değerlendirmesi sürecinde karşılaşılan bazı aksaklıklara değindi. 

Toplantıda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Kalite Güvence Sistemi çalışmalarına 2018 yılında başladıklarını anımsatarak iç değerlendirme sürecinde kalite güvence sistemi kapsamında yapılan çalışmaların Üniversitemizin gelişimi için çok önemli olduğunu söyledi.

Üniversitemizin akreditasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. KARABULUT, “Fen Edebiyat Fakültesinde iki bölümümüz ile ilgili akreditasyon sürecini başlattık. İslami İlimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesindeki bölümlerimizin akreditasyon hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalarla birlikte akreditasyon alanında önemli bir adım atmış olduk. Üniversiteler, bulunduğu bölgeyi kalkındırma sürecinde büyük bir öneme sahiptir. Bu bilinçle, bu süreçlerde kaliteli çıktı elde edebilmek için yaptığımız işi severek  ve özveriyle yapmaya çalışmalıyız. “Bilimin Sevgiyle Bütünleştiği Üniversite” parolasıyla yola çıktık. Bir işi, ibadet aşkıyla ve vatan aşkıyla yaptığımız zaman, yapılan işe sevgimizi kattığımızda kesinlikle başarı elde edilmiş olur” dedi.

Üniversitenin sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanda elde ettiği başarıların devamlılığını sağlamak için akademik, idari personel ve öğrencilerle birlikte bir ekip olarak çalıştıklarını belirten Prof. Dr. KARABULUT, “Kaliteli çalışmaların yapılabilmesi ve başarının kazanılması için en önemli şart, huzurlu bir ortamın olmasıdır. Bir ekibin paydaşları olarak Üniversitemizde sağladığımız bu ortamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız işlerde kaliteyi ve başarıyı daha ileriye taşımak zorundayız. Bu kapsamda Kalite Koordinatörlüğümüzün temsilcilerine ve tüm paydaşlarımıza büyük sorumluluk düşüyor” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, Kalite Güvence Sisteminin öğrenciler arasında yaygınlaşmasını sağladıkları için Kalite Kulübü öğrencilerine çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.


Kalite Koordinatörlüğü- 17.01.2023

Haberin Fotoğafları