0472 –215 98 65 Fax: 0472-215 98 65 sem@agri.edu.tr

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Üniversitemizde “Gizli Örgütlerin İslam’ı Dönüştürme (Ilımlı İslam) Projesi ve Oryantalizm” Konulu Konferans DüzenlendiÜniversitemizde “Gizli Örgütlerin İslam’ı Dönüştürme (Ilımlı İslam) Projesi ve Oryantalizm” Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemizde Araştırmacı-Yazar Murat DOĞANŞAFAK’ın sunumlarıyla “Gizli Örgütlerin İslam’ı Dönüştürme (Ilımlı İslam) Projesi ve Oryantalizm” konulu konferans düzenlendi. Üniversitemiz Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonunda düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, idari ve akademik personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, önceki gün şehit olan dört askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileyerek sözlerine başladı ve Güney Asya ülkesi Sri Lanka’da meydana gelen insanlık dışı saldırıları ve gecen günlerde Yeni Zelanda’da meydana gelen cami saldırılarını kınadı. “Bunların amacının insanlığın huzurunu ve barışını bozmak olduğunu ve İnsanlığın selameti, huzuru ve barışı için neler yapmamız gerektiğini düşünmemiz lazım” diyen Rektörümüz, “Emin olun ki, biz bir olursak, biz beraber olursak hiçbir dış güç bize etki edemez. Bizim en önemli sıkıntımız içimizde hainlerin ve maşaların var olmasıdır. Onun için uyanık olmamız gerekiyor, kendimizi tekrar gözden geçirmemiz lazım. Bugünkü konferansta değerli konuşmacımız bu hususta bizleri bilgilendirecek, daha sağlıklı düşünmemiz için yol gösterecektir inşallah” dedi.

Program, Araştırmacı-Yazar Murat DOĞANŞAFAK’ın “Gizli Örgütlerin İslam’ı Dönüştürme (Ilımlı İslam) Projesi ve Oryantalizm” başlıklı konferansı ile devam etti. Rektörümüzün günün anısına sayın DOĞANŞAFAK’a teşekkür plaketi vermesinin ardından program sona erdi.


Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

 
 
 
  
  
 
Haberin Fotoğafları