0472 215 98 63 pmyo@agri.edu.tr

Patnos Meslek Yüksekokulu

Müdürün Mesajı


 


Sevgili öğrenciler,

Küreselleşen dünyada teknolojideki hızlı değişim tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermektedir. Verimli ve güçlü bir ekonominin vazgeçilmez unsurlardan birisi nitelikli iş gücüne sahip olmaktır, bunun yolu ise iyi planlanmış mesleki eğitimden geçmektedir. Hızla büyüyen ve gelişen ülkemizde ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücüne olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Meslek Yüksekokulumuz,  2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ile Optisyenlik programlarına öğrenci alımı yapmış, önümüzdeki eğitim öğretim yılında mevcut programlarımıza ek olarak yeni bölüm ve programlar açarak iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlarda, üretken ve nitelikli ara insan gücünü yetiştirmeyi, eğitim-öğretim, araştırma ve uygulamada sürekli iyileşmeyi hedefleyerek eğitim-öğretimine başlamıştır.

Mezun öğrencilerimizin kendine güvenen, sorumluluk alabilen, üretken, sorun çözebilme kabiliyetine sahip, çağdaş mesleki teknik eğitimin gerektirdiği bilgi beceri ve teknolojik gelişmelerde yüksek kalite ve standartlara sahip, ulusal ve uluslararası platformlarda aranılır nitelikte teknik elemanlar yetiştirmek için üstün gayret göstermekteyiz.

İş dünyasının kapılarını açacak ve rekabetçi bir çalışma ortamında başarılı olmalarını sağlayacak olanaklar sunan programlarımızda öğrenim gören tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.Öğr. Gör. Mustafa VAROL

Patnos Meslek Yüksekokulu Müdürü