0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz 2018- 2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

2018 – 2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Salonunda gerçekleşti.

Prof. Dr. Yasin AKTAY’ın açılış dersini yaptığı törene, Vali Süleyman ELBAN, Ağrı 12. MKNZ. Tugay Komutanı Tuğgeneral Faruk METİN, Cumhuriyet Başsavcısı Tunay PULÇA, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Ağrı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi ÖZKUL, Rektör Yardımcılarımız, Dekanlarımız, Ağrı Kurum Amirleri ile akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin mensupları olarak ülkemizi, memleketimizi, milletimizi ve değerlerimizi korumak, birbirimizi severek, farklılıklarımızı da zenginlik sayarak çok şeyler başarabileceğimize inanıyorum. Çünkü sevgiyle bütünleşerek, özveri ile biçimlenen bilgi doğru ve güvenilir bilgidir.” dedi. Üniversitemizin, etkin ve yetkin olarak toplumla bütünleşmeyi çok önemsediğini belirten Rektörümüz konuşmasına şu şekilde devam etti; “bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımının esas olduğu günümüz dünyasında, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak bizim öncelikli hedeflerimiz; bilgiye erişimi kolaylaştırmak, yenilikçi ve uygulanabilir projeleri üretmek, toplumla bütünleşmek ve belki de en önemlisi, aziz milletimizin üniversitesi olmaktır.” diyen Rektörümüz, “bu bağlamda hem kurumsal hem de toplumsal birliktelikler oluşturarak her düzeyde işbirliğine açık bir üniversite olmayı önceliyoruz.” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yayımlanan genelge ile 2019 yılının “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edildiğini vurgulayan Rektörümüz; “bu kapsamda yapılacak etkinliklerin yanısıra tüm akademisyenlerimden, 2019 yılında İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı, büyük bilim İnsanı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in hatırası için bir önceki yıla göre en az 1 fazla yayın yapmasını istiyorum. Bir önceki yıla göre en fazla yayın yapan akademisyenimizi ayrıca ödüllendireceğimizi de bilmenizi istiyorum.” dedi.
 
Prof. Dr. Yasin AKTAY, 2018- 2019 Akademik Yılı Açılış Töreni vesilesiyle üniversitemizde bulunmaktan onur duyduğunu ifade ederek, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a teşekkür etti. Prof. Dr. AKTAY daha sonra “Göç, Şehir ve Üniversite” başlıklı açılış dersini yaptı.

2018 – 2019 Akademik Yılı Açılış Töreni, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve sonrasında Resim Öğretmenliği Anabilim Dalının hazırladığı serginin açılışıyla sona erdi.
 
 
Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı


Haberin Fotoğafları