0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Geleceğin Aşçılarını Misafir Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, 1. Uluslararası Van Gastronomi Festivali’nde 5’i altın toplamda 9 madalya alarak üniversiteler arasında birinci, genel sıralamada ise 4. olarak büyük bir başarıya imza atan Üniversitemiz Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencilerini misafir etti.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ile Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliğiyle düzenlenen 1. Uluslararası Van Gastronomi Festivali’ne Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan, Azerbaycan, İran, Yunanistan ve Tunus’tan yaklaşık 100 aşçı katıldı. Türk ve Dünya Mutfağı’ndan örneklerin dört kategoride sergilendiği Festivale katılan Üniversitemiz Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri, yer aldıkları ilk uluslararası yarışmada büyük bir başarı elde etti. Dr. Öğr. Üyesi Hasan Önal ŞEYHANLIOĞLU şefliğinde yarışmaya katılan öğrenciler, ilk kez katıldıkları resmi bir organizasyonda 5 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya olmak üzere toplamda 9 madalya alarak üniversiteler arasında birinci, genel sıralamada ise 4. oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, modern bir anlayışla oluşturulan Mutfak Sanatları Atölyesi’nde teorik ve uygulamalı eğitim gören Aşçılık Programı öğrenci ile onları geleceğe hazırlayan hocalarını katıldıkları ilk yarışmada 5 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya elde etmelerinden dolayı kutladığını, başarılarının devamını dilediğini söyledi.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı


Haberin Fotoğafları