0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz, Yoğun Bir Tercih Dönemi Geçiriyor

Üniversitemiz, 27 Temmuz-5 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı üniversite tercih dönemini yoğun bir şekilde geçiriyor. Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Ağrı ve Erzurum’da açılan stantlar, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) internet ortamında gerçekleştirdiği sanal fuarlarla yurt içi ve dışından tüm aday öğrencilere ulaştıklarını söyledi.

27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen 2022 YKS tercih dönemini yoğun bir programla sürdüren Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen ‘Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2022’ aday öğrencilerden büyük ilgi gördü. Yine YÖK tarafından 1 Ağustos’ta başlatılan ve 3 Ağustos’a kadar devam edecek ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022’ online fuarında, adaylar Üniversitemizi ve Ağrı’yı yakından tanıma imkanı bulmakta, hemen her konudaki sorularına cevaplar almaktadır.

Sanal fuarların yanı sıra Ağrı Cumhuriyet Caddesi’nde açılan ve 5 Ağustos’a kadar devam edecek olan Tercih Danışma Noktası ile Erzurum MNG Alışveriş merkezinde bir gün süre ile açılan Tercih Danışma Noktası’nda öğrenciler ve aileleri ile bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Bilimin sevgi ile bütünleştiği üniversite anlayışı ile geleceğe emin adımlarla yürüyen Üniversitemiz ailesine, 2022-2023 akademik yılında 3 bin 700 yeni öğrencimizin daha katılmasını bekliyoruz. Genç bir eğitim yuvası olmasına karşın her alanda hızla büyüyen, modern, huzurlu ve doğa ile iç içe bir yerleşkeye sahip vakıf destekli devlet Üniversitemiz, öğrencilerin konaklama, yeme-içme, güvenlik gibi temel ihtiyaçlarının dışında bilimden sanata, spordan kültüre çeşitli alanlarda da ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. İbrahim Çeçen Vakfı tarafından birçok öğrencimize burs verilmekte, talep eden ve ihtiyacı olan her öğrenciye de yemek bursu sağlanmaktadır. Sahip olduğumuz genç ve dinamik akademik kadromuzla günümüz iş dünyasının arzu ettiği donanıma sahip insan kaynağını karşılamak için çabalıyoruz. Özellikle Tıp, Eczacılık, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu başta olmak üzere birçok alanda ciddi bir değişim ve dönüşüm süreci yaşayan Üniversitemize, sevgili aileler, çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilir. Farklı şehirlerden üniversitemizi tercih edecek öğrenci adaylarını ve ailelerini ülkemizin çatısı konumunda bulunan ucuz, huzurlu ve ulaşımı kolay olan öğrenci kenti Ağrı’da ağırlamaktan mutluluk duyarız. Tercih yapacak tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum, her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları