0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemizde Yardım Kampanyası Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Üniversitemizde, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilimizi de etkileyen depremle ilgili değerlendirme yapılarak, Üniversitemiz tarafından deprem bölgesine yapılacak yardımlar için hazırlanan Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Üniversitemiz Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcısı ile Daire Başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, deprem bölgesine yapılacak yardımlar için Üniversitemizdeki koordinasyonu sağlamak ve atılacak adımları değerlendirmek üzere eylem planının uygulanmaya başlandığını söyledi.

Prof. Dr. KARABULUT, “Kahramanmaraş merkezli medyana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Üniversitemiz tarafından yapılan yardım kampanyası kapsamında toplanılan temel ihtiyaç malzemelerini Ağrı Valiliği koordinasyonunda en kısa sürede deprem bölgesine ulaştırmak için tüm birimlerimizle çalışıyoruz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Üniversitemizde öğrenim gören, depremden etkilenen ve ihtiyacı olan tüm öğrencilerin yanlarında olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin büyük bir bölümüne ulaştık, diğerlerine de ulaşmaya çalışıyoruz. İlimizde Kredi Yurtlar Kurumunda, depremden etkilenen öğrencilerimiz için ücretsiz olarak barınma ve yemek hizmeti sunuyoruz. Deprem bölgesinde yaşayan öğrencilerimiz talep etmeleri halinde Kredi Yurtlar Kurumundaki ücretsiz hizmetlerden yararlanabilecek. Maddi ve manevi olarak tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve ailelerinin yanındayız” diye konuştu. 

Prof. Dr. KARABULUT, deprem bölgesinde bulunan öğrencilerimize, 13-17 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak bahar dönemi ders kayıtlarında gerekli kolaylığın sağlanacağını söyledi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol ÖZVAR Başkanlığında Üniversite Rektörleri ile online toplantı yapıldığını aktaran Prof. Dr. KARABULUT, toplantıda deprem bölgesindeki illerde bulunan üniversitelerimizin durumlarıyla ilgili değerlendirme yapıldı” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. KARABULUT, Üniversitemiz bünyesinde toplanan ayni ve nakdi yardıma destek sağlayan tüm personele teşekkür etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları