0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz AĞRILAB, Çevre Ölçüm Laboratuvarı Olarak Yetkilendirildi

Üniversitemiz Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı (AĞRILAB), Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çevre ölçüm laboratuvarı olarak yetkilendirildi.

Bilimsel ve teknolojik altyapı açısından birçok gelişmiş laboratuvarla aynı standartlara sahip AĞRILAB, 2014 yılından itibaren Türk Akreditasyon Kurumu tarafından TS EN ISO/IEC 17025 kapsamında akredite edilerek bölgenin ihtiyaç duyduğu su, petrol ve katı yakıt analizlerini rutin olarak gerçekleştirmektedir. Bölgedeki bilimsel çalışmalara sağladığı alt yapının yanı sıra özel sektör kuruluşlarının ihtiyaçları doğrultusunda da analiz hizmeti sağlayan AĞRILAB, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne yaptığı başvuru ve denetimler sonucu kömür analizleri için Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, sahip olduğu uzman insan kaynağı ve altyapısıyla alanında ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören niteliklere ulaşmış laboratuvarlar arasında yer alan AĞRILAB’ın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınan yetki kapsamında kömür numunelerinin analizlerini gerçekleştirerek şehre ve bölgeye önemli katkı sağlayacağını belirterek, emeği geçen çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları