0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Öğrenci Bazlı Proje Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Üniversitemiz Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından, 2209-A TÜBİTAK projelerinin de dahil olduğu kamu kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen öğrenci bazlı projeler kapsamında Öğrenci Bazlı Proje Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mucip GENİŞEL, Prof. Dr. Faruk KAYA ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Üniversitemiz bünyesinde akademisyen ve öğrenciler tarafından yazılan proje sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. Üniversitemizde yürütülen projeler hakkında değerlendirme yapan Prof. Dr. KARABULUT, Üniversitemizin Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından  kabul edilen projenin çok önemli olduğunu ve TÜSEB tarafından Üniversitemizin kabul edilen ilk projesi olduğunu belirtti.

Proje yazmanın kişisel ve bilimsel gelişime sağladığı katkılara değinen Prof. Dr. KARABULUT, “Proje yazarken birçok hususa dikkat etmeliyiz. Nitelikli ve bilimsel değeri olan projeleri yazmamız ve sunmamız gerekiyor. İyi bir proje yazmak çok önemlidir. Bazen verilerimiz çok iyi olabilir fakat projeyi iyi bir şekilde sunmadığımız zaman proje kabul görmeyecektir. Özellikle kabul edilmeyen projenin ardından pes etmemeli ve o projeyi geliştirerek daha nitelikli bir duruma getirmeliyiz. Genç akademisyen kardeşlerim mutlaka en az bir proje yazmalıdır. Projede yer almak bizim bilimsel kimliğimizin değerini de arttırmaktadır” diye konuştu.

Yazılan projelerin özgün bir değer taşımasının önemine vurgu yapan Prof. Dr. KARABULUT, “Projelerin kabul edilmesi noktasında projenin özgün olması çok önemli bir faktördür. Projeyi yazma sürecinde kurduğumuz ekip de çok önemlidir. Daha çok katılımcı ile daha güzel projeler ortaya çıkarılabilir. Ekip ruhu başarının gelmesinde kilit bir rol oynamaktadır” dedi.

“Yazacağımız projelerin Üniversitemize ve Ağrı’ya faydalı olmasını ve değer katmasını sağlayalım” diyen Prof. Dr. KARABULUT, “Bazen küçük bir fikir bile sizlerin yapacağı büyük bir çalışmaya vesile olur. Kendi potansiyelimizi bilelim ve kendimizi keşfedelim. Genç kardeşlerim, proje konusunu önemsemelidir. Öğrenci kulüplerinde veya başka bir alanda yer alacağınız projeler sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilimsel faaliyetlere sağladığımız desteği daha da attıracağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Proje Sorumlusu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mucip GENİŞEL, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Burak ALAYLAR, Doç. Dr. Tuba AYDIN ve Dr. Öğr. Üyesi Samet ATA 2209-A TÜBİTAK projelerinin de dahil olduğu kamu kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen öğrenci bazlı projeler hakkında bilgi verdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları