0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Öğrencilerimiz Şampiyonalardan Madalyalarla Döndü

Üniversitemiz öğrencileri, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından farklı branşlarda düzenlenen Türkiye Şampiyonaları’nda altın, gümüş ve bronz madalya alarak, büyük bir başarıya imza attı.

Müsabakalara, Spor Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Gülcan TEKİN ve Prof. Dr. Ali TEKİN tarafından hazırlanan Wushu, MuayThai ve Kickboks takımları sporcularından Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Fatih BARIŞ 28-30 Nisan 2023 tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen ÜNİLİG Wushu Sanda müsabakalarında 86 kilogramda Türkiye ikincisi, Yunus EROL ise 3-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Ordu’da düzenlenen MuayThai müsabakalarında 67 kilogramda Türkiye birincisi oldu. 10-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Tokat’ta düzenlenen Kick-Boks müsabakalarında Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Fatih BARIŞ 86 kilogramda Türkiye  birincisi ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Azra Helin KÖSEN 52 kilogramda Türkiye birincisi olurken, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Özgü İNAN 56 kilogramda Türkiye ikincisi, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Ahmet ZAFER ise 89 kilogramda Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Öte yandan, 8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kastamonu’da düzenlenen müsabakalara Dr. Öğretim Üyesi Ünal SAKİ tarafından hazırlanan Boks takımı sporcularından Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Sezgin ACAR 57 kilogramda Türkiye ikincisi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Ferhat İNCEKAYA ise 67 kilogramda Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, katıldıkları turnuvalardan derecelerle dönen öğrencilerimizi tebrik ederek, spor tesisi imkânları ile bölgenin parlayan yıldızı olan Üniversitemizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilere, antrenörlerine ve akademisyenlere her konuda destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Haberin Fotoğafları