0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, katıldıkları ulusal ve uluslararası şampiyonalarda çeşitli branşlarda madalya kazanan öğrencileri misafir etti.

Sakarya’da düzenlenen ÜNİLİG Wushu Sanda müsabakalarında Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Fatih BARIŞ 86 kilogramda Türkiye ikincisi, Ordu’da düzenlenen MuayThai A Division müsabakalarında Yunus EROL 67 kilogramda Türkiye birincisi oldu. Tokat’ta yapılan Kick-Boks müsabakalarında Spor Yöneticiliği Bölümü’nden Fatih BARIŞ 86 kilogramda ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Azra Helin KÖSEN 52 kilogramda Türkiye birinciliğini elde ederken, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Özgü İNAN 56 kilogramda Türkiye ikincisi, Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Ahmet ZAFER ise 89 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu. Kastamonu’da gerçekleştirilen Boks müsabakalarında Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden Sezgin ACAR 57 kilogramda Türkiye ikincisi, Ferhat İNCEKAYA ise 67 kilogramda Türkiye üçüncülüğünü kazandı. Öte yandan Atletizm Dağ Yarışı Türkiye 100. Yıl Balkan Seçmelerinde Büyük Bayanlar 10 kilometre kategorisinde Hasibe DEMİR ikinci, Aslı KIZILKAYA üçüncü ve Büyük Erkeklerde 10 kilometre kategorisinde Sebih BAHAR ikinci oldu. Kayaklı Koşu müsabakasında ise Seher KAÇMAZ Balkan üçüncülüğünü ve Türkiye birinciliğini elde etti.  

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, katıldıkları Wushu, MuayThai, Kick-Boks, Boks, Atletizm ve Kayaklı Koşu müsabakalarında Üniversitemizi ve Ülkemizi başarıyla temsil eden şampiyon öğrencileri ve antrenörlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Prof. Dr. KARABULUT, Üniversite olarak her zaman spora önem verdiklerini, diğer alanlarda olduğu gibi sportif alandaki başarıların devamını sağlama noktasında spora ve sporculara verilen desteğin daha da artacağını belirtti.

Ziyarette, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan BAYRAKTAR, Prof. Dr. Ali TEKİN, Dr. Öğr. Üyesi Gülcan TEKİN, Dr. Öğr. Üyesi Ünal SAKİ, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı M. Fatih KARAOĞLAN yer aldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları