0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz, İki Ülke ile Ortak Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirecek

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Samet ATA ve Arş. Gör. Tuğçe CAN tarafından hazırlanan proje, Avrupa’nın eğitim ve kültür alanında önde gelen iş birliği programlarından olan Erasmus+ Yükseköğretim Programı çatısı altında yer alan Yükseköğretimde Hareketlilik Projeleri (KA171) kapsamında kabul edildi. Projeyle Üniversitemiz ile Arnavutluk Cumhuriyeti ve Bosna-Hersek Federasyonu’ndaki eğitim kurum ve kuruluşları ortak eğitim çalışmaları yürütebilecek.

Türkiye Ulusal Ajans bünyesinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen 2023 dönem Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Programla İlişkili Olmayan Üçüncü Ülkeler ile Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan projeler açıklandı.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü adına Dr. Öğr. Üyesi Samet ATA ve Arş. Gör. Tuğçe CAN’ın hazırladığı proje, Avrupa Birliği (AB) eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ KA171 Projesi kapsamında 13 bin 705 Euro desteklenme hakkı elde etti. Buna göre AİÇÜ ile Arnavutluk Cumhuriyeti ve Bosna-Hersek Federasyonu’ndaki eğitim kurum ve kuruluşları, ortaklaşa eğitim-öğretim faaliyetlerini hayata geçirecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, akademisyen ve öğrencileri farklı ülkelerde deneyim kazanmaya teşvik eden ve kültürlerarası etkileşimin artmasını amaçlayan Erasmus+ KA171’de kabul edilen projeyle iki ülkedeki eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde yapılacak ortak çalışmaların Üniversitemizin küresel ölçekteki bilinirliğinin artmasına katkı sağlayacağını söyledi. Prof. Dr. KARABULUT, projeyi hazırlayan Dr. Öğr. Üyesi ATA ve Arş. Gör. CAN’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı
Haberin Fotoğafları