0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Tıp Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, yapımı devam eden Tıp Fakültesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Prof. Dr. KARABULUT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mucip GENİŞEL ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Nimet TERKİR ile tıp fakültesi inşaatını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tıp fakültesi inşaatının en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Prof. Dr. KARABULUT, “İnşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından tıp fakültesi binamız modern derslikleri ve laboratuvarları ile öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.

Prof. Dr. KARABULUT, tıp fakültesi bünyesinde donanımlı ve alanında uzman kadrolarla iyi bir çalışma ekibi oluşturduklarına dikkat çekerek, “Akademik ve idari kadromuzun yanı sıra fakülte binamızın hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Ağrı’da sağlık alanındaki ihtiyaçlardan birini karşılamış olacağız. Alanında uzman kadrolarımız ve sağlık alanındaki modern binalarımızla Ağrı’nın sağlık kenti olması yönündeki hedefine katkı sunmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, 2023-2024 eğitim öğretim yılı güz döneminden itibaren Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerinin Ağrı’da eğitim alacağını anımsattı.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları