0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz ile ATSO Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arasında, Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarının kullanımına ilişkin protokol imzalandı. Protokol kapsamında, ATSO bünyesinde kurulacak olan Ağrı Ticaret Borsasının ihtiyacı olacak analizlerin Üniversitemiz Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarının alt yapısı kullanılarak sağlanması konusunda iş birliği yapıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ve ATSO Başkanı Saim ALPASLAN tarafından imzalanan protokole göre hububat üretimi alanında Ağrı’daki çiftçilerin, ürettikleri ürünlerin yerinde ve değerinde satılabilmesi amacıyla ürün kalitesinin değerlendirilmesi Üniversitemiz Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarında yapılmasına karar verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT yaptığı açıklamada Üniversitemiz ve ATSO arasında gerçekleştirilen protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu. Prof. Dr. KARABULUT, Ağrı’nın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan daha da gelişebilmesi için üniversite olarak çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

ATSO Başkanı Saim ALPASLAN ise iki kurum arasındaki iş birliği dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT’a ve Üniversitemiz personeline teşekkür etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları