0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Yemek Yarışmasında Üniversitemizi Başarı ile Temsil Eden Öğrencileri Misafir Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde “Anadolu’nun Mirası Soframda” temalı düzenlenen yemek yarışmasında farklı kategorilerde dereceler elde eden Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerini misafir etti. Ziyarette, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmed MENEVŞEOĞLU ile Arş. Gör. Okan OĞUZ da yer aldı. 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde 2’ncisi düzenlenen “Anadolu’nun Mirası Soframda” temalı yarışmaya Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 10 öğrenci 2 akademisyen eşliğinde 2'si ana yemek 3'ü tatlı olmak üzere 5 takımla katılım sağladı. Öğrenciler, farklı kategorilerde dereceler elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Yarışmada en iyi atık yönetimi yapan takım kategorisinde Aysel DİLMAÇ ve Ömer TEMİZKAN birinci, en hijyenik takım kategorisinde ise Onur ALPTEKİN ve Zeynep ÇATAN birinci oldu. Ana yemek kategorisinde Onur ALPTEKİN ve Zeynep ÇATAN üçüncü olurken, Sevim ERÖRS ve Seher NİSBET ise tatlı kategorisinde dördüncü olarak Aşık Veysel Özel Ödülü’nü kazandı. Derya DURUR, Ferdi IRMAK, Muhammed Çağrı KURBAN ve Berfin DAĞTEKİN ise hazırladıkları tatlılar ile Üniversitemizi başarı ile temsil etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, yarışmada derece elde eden öğrenci ve danışman akademisyenleri tebrik ederek başarılarının devamı diledi. Prof. Dr. KARABULUT, öğrencilerin yarışmaya hazırlanma ve katılma sürecindeki katkılarından dolayı İbrahim Çeçen (IC) Vakfı’na ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu akademisyenlerine teşekkür etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları