0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. KARABULUT, Uluslararası Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Buluşması” programında Üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler ile bir araya geldi.

Recep Tayyip ERDOĞAN Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, Prof. Dr. Faruk KAYA, Prof. Dr. Mucip GENİŞEL, IC Vakfı Müdürü Meral DİNÇER ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

“Uluslararası Öğrenci Buluşması” programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Biz Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak büyük bir aileyiz. Bizim eğitim anlayışımızda ve gönlümüzde de asıl veya yabancı diye bir kavram yok. Hepimiz kardeşiz ve sizler de bu ailenin en önemli birer ferdisiniz” dedi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin dünyaya tanıtılmasında uluslararası öğrencilerin çok önemli bir rol oynadığını belirten Prof. Dr. KARABULUT, “Sizler buradan mezun olduğunuzda uluslararası arenada, kendi ülkelerinizde ya da başka coğrafyalarda birer Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi gönüllüsü ve temsilcisi olarak görev yapacaksınız. Bundan dolayı iyi bir eğitim almanız için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, bütün öğrencilerimize ayrım gözetmeksizin değer veriyoruz ve onları çok seviyoruz. Sizler farklı coğrafyalardan ve ülkelerden Üniversitemize iyi bir eğitim almak için geldiniz. Amacımız en iyi şartlarda ve tüm imkanlarımızı kullanarak sizlere iyi bir şekilde hizmet vermektir. Bizler gerek üniversite gerekse İbrahim Çeçen (IC) Vakfı olarak öğrencilerimiz arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz. Bugüne kadar yemek bursu almak isteyen hiçbir öğrenci kardeşimizi geri çevirmedik. Son iki yıldır IC Vakfı’nın destekleriyle uluslararası öğrenci kardeşlerimize de burs imkânı sağladık.”

Üniversite olarak 2024-2025 eğitim öğretim yılında en az bin uluslararası öğrenci sayısına ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Prof. Dr. KARABULUT, Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’na (TR-YÖS/1) 1-18 Mart 2024 tarihlerinde öğrenci başvurularının yapılacağını anımsatarak, “Sevgili kardeşlerim, gelecek yılda sizin ülkenizden, ailenizden veya çevrenizden üniversitemize gelmeyi düşünen öğrenci adaylarını teşvik etmenizi istiyorum. TR-YÖS sınavı başvuru tarihlerini arkadaşlarınıza hatırlatarak üniversitemize tercihte bulunmalarına katkıda bulunabilirsiniz. Sizden sonra gelecek kardeşlerinize iyi bir rehber ve örnek olacağınıza yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Üniversitemizin bu yıl Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden destek alarak IC Vakfı’nın da katkılarıyla tüm öğrencilere Ramazan ayı boyunca hafta içi olmak üzere ücretsiz iftar yemeği verileceğini söyleyen Prof. Dr. KARABULUT, katkı ve desteklerinden dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ve IC Vakfı’na teşekkür etti.

Prof. Dr. KARABULUT, 11 Mart 2024 tarihinde başlayacak olan Ramazan ayı dolayısıyla tüm personelimizin, öğrencilerimizin ve Ağrılı vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı