0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Üniversitemiz ile Ağrı İl Müftülüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Ağrı İl Müftülüğü arasında, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde ortak çalışmaları teşvik etmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ve Ağrı İl Müftüsü Necati ŞAFAK tarafından imzalanan ve imzalandığı tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacak protokole göre İslami İlimler Fakültesi akademisyen ve öğrencileri ile İl Müftülüğü personeli arasında, Kur’an ve Tecvit başta olmak üzere çeşitli alanlara yönelik kurs, kongre, sempozyum, konferans gibi akademik ve bilimsel faaliyetler düzenlenecek.

Protokol kapsamında ortak sportif ve kültürel aktivitelerin yanı sıra Kur’an kıraati, ilahi ve diğer dini etkinlikler de gerçekleştirilerek üniversiteli kız öğrencilerin, Kur’an Kurslarında görevli Kur’an Kursu öğretmenlerinin refakat ve nezaretinde uygulamalı eğitim almaları sağlanacak.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, İl Müftülüğü ile yapılan protokolün, iş birliğine dayalı ortak proje, araştırma ve bilimsel yayın yapılmasına olanak sağlanacağını belirterek, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ağrı İl Müftüsü ŞAFAK ise protokol kapsamındaki katkı ve desteklerinden dolayı Prof. Dr. KARABULUT’a teşekkür etti.

Protokol imza töreninde İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Salih GEÇİT de hazır bulundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Haberin Fotoğafları