0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayımlamış Oldukları Kutlama MesajıAziz Milletimizin, istiklalinden vazgeçmeyeceğinin ve esareti kabul etmeyeceğinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs, yeni bir dirilişin başladığı gündür. Umutların azalmaya başladığı bir dönemde 104 yıl önce bugün, Milletimizin tüm onur ve asaletiyle vatan mücadelesi için tarih sahnesinde ortaya koyduğu değişimin başladığı gün olmuştur.

Çanakkale Zaferi ile temeli atılan, Samsun’daki ilk adımla vücut bulan ve Cumhuriyetimiz’in ilanı ile doruğa ulaşan bu kutlu mücadeleyle tarihin tozlu sayfalarına terk edilmek istenen necip Milletimiz, bağımsızlığından ödün vermeyeceğini ortaya koymuş; 104 yıl sonra bugün, yerli ve milli teknolojileri ile 2053 ve 2071 hedeflerine doğru kararlı adımlarla yürüyen çağdaş ve müreffeh yarınların güçlü Türkiye’si, 19 Mayıs’ta atılan ilk adımın cesur ve kararlı duruşuyla yoluna devam etmektedir. Ülkemizi ‘Türkiye Yüzyılı’ yolculuğuna, en büyük zenginliğimiz, gücümüz, umudumuz olan çocuklarımız ve gençlerimizin hazırlayacaklarına olan inancımız tamdır.

Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle yâd ediyor, gençlerimizi ve Aziz Milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.