0472 215 98 63 - 0472 216 20 08 rektorluk@agri.edu.tr
  • TR
  • EN

Kick Boks’ta Öğrencilerimizden Büyük Başarı
Kick Boks’ta Öğrencilerimizden Büyük Başarı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 15-18 Şubat tarihleri arasında Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve 500 sporcunun katıldığı Üniversiteler Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası kadınlar kategorisinde öğrencilerimizden Sibel ORUÇ 48 kiloda altın madalya, Özgü İNAN 52 kiloda gümüş madalya, erkekler kategorisinde Fatih Barış 86 kiloda gümüş madalya kazanırken, K-1 kadınlarda ise Üniversitemiz Kick Boks takımı Türkiye 3’üncüsü oldu.

Üniversiteler Arası Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda altın madalya kazanarak birinci olan Sibel ORUÇ ile erkeklerde gümüş madalya kazanarak ikinci olan Fatih BARIŞ Temmuz ayında Macaristan’da düzenlenecek Üniversiteler Arası Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Öğrencilerimizi Kick Boks Türkiye Şampiyonası’na hazırlayan Prof. Dr. Ali TEKİN ve Dr. Öğr. Üyesi Gülcan TEKİN’i, kafile başkanı Doç. Dr. Yaşar ÇORUH’u ve Türkiye Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Diğer Duyurular