0472 –215 98 63 iletisim@agri.edu.tr

Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı

Mikroskop Laboratuvarı

 • Otomatik Dikey Mikroskop Sistemi
  Sistem UV bölgeden uzak kızılötesi bölgeye uyarım için, dört adet farklı kanal ile flüoresans görüntülemesini sağlayan, çok çeşitli objektifler, tek ve çok renkli kameralar ve filtre setleri ile donatılmıştır. Filtreler, kondansatör ve z sürücüsü otomatikleştirilerek çok kanallı, z yığını görüntülemenin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Sistem, renkli ve tek renkli görüntüleme için iki ayrı kamera sistemi kullanır. Görüntüleme Modları: 2D (xy) veya 3D (xyz) çok kanallıdır.

  Marka: LeicaModel: DM 5500 B
 • Stereo Mikroskop
  FusionOptics özellikli stereo mikroskop, 2,0x objektif ile 1050 lp/mm'ye kadar çözünürlük ve maksimum alan derinliğine sahip görüntü sunar. Sistem 20.5:1 oranında yakınlaştırma ve 7.8x’ten 160x’e kadar büyütme yapabilmektedir.

  Marka: LeicaModel: M205 C
 • Stereo Mikroskop
  Bir numunenin üç boyutlu görüntüsünü görmeyi sağlayan bir tür optik mikroskoptur. Diseksiyon mikroskobu olarak da bilinen stereo mikroskop, ayrı objektif lenslere ve okülerlere sahip olmasıyla bileşik ışık mikroskobundan farklıdır. Özellikle doku yüzeylerini incelemede (çeşitli bitki dokuları, böcek parçaları v.b), deneylerde kullanılan küçük aletlerin kullanım kolaylığını sağlamada ve diseksiyon işlemleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

  Marka: ZeissModel: DV4
 • Düz Tip Mikroskop
  Sistem düz tip rutin laboratuvar mikroskobudur. Alt aydınlatma yeteneğine sahiptir. Genel olarak rutin biyolojik incelemeler için kullanılmakla birlikte laboratuvar ve öğrenci mikroskobu olarak da kullanılabilir. Ayrıca ışık kaynağı olarak hem halojen hem de LED ışık kaynağı ile çalışabilmektedir.


  Oküler görüntüleme alanı: 10x/18mm- 10x/20mm
  Revolver seçenekleri: 4'lü revolver
  Objektif büyütme: 4X- 10X- 40X- 100X
  Tabla seçenekleri: 75mm x 30mm (x-y)
  Alt aydınlatma (transmitted light) LED: 3W
  Alt aydınlatma (transmitted light) Halojen: 6v 30W
  Kontrast teknikleri: Aydınlık alan
  Marka: ZeissModel: Primostar